banner

Kemik Fermuar Modelleri

Kemik Fermuar Modelleri

Kemik fermuar, fermuar dişli kısmı polyasetal hammaddesinden olan fermuar modelidir. Kemik fermuar modellerinde polyasetal hammaddesi fermuar şeridine enjekte edilerek elde edilmektedir. Kemik fermuar modelleri oldukça geniş bir renk yelpazesine sahip olmaktadır. Kemik fermuar modelleri fermuar kürsörüne, fermuar dişli kalınlığına ve fermuar rengine göre farklı modellere ayrılmaktadır. Kemik fermuar fiyatları hem bu temel özelliklerin ayrımına göre hem de fermuar satın alırken, alınan adet miktarına göre değişiklik göstermektedir. Yani toptan fermuar satış işlemlerinde fermuar birim fiyatı adete göre değişmektedir.

Fermuar modelleri şerit, diş, kürsör, elcik, üst stop ve alt stop fermuar bileşenlerinden meydana gelmektedir. Kemik fermuar modelleri hazır giyim ve ev tekstil ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle yatak, nevresim, kılıf, mont, tulum, eşofman, hafif giysiler, çocuk giyim, bebek giyim gibi ürünlerde kemik fermuar modelleri kullanılmaktadır. Kemik fermuarların kullanıldığı ürünler genellikle yumuşak yapılı tekstil malzemelerine sahip olmaktadır. Kemik fermuarların hafif yapıları ve esnekliği bu ürünler ile birebir uyumlu olmaktadır. Bu sayede kemik fermuar modelleri kullanıldığı ürünlere açma, kapama esnasında herhangi bir zarar vermemektedir.

Yaygın olarak mont, kaban, yağmurluk, eşofman ve benzeri giysilerde kullanılmakta olan kemik fermuar modelleri fermuar diş genişliğine göre sınıflandırılarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Kemik fermuar modelleri içerisinde diş genişliklerine göre TİP 3 kemik fermuar 4.40-4.50 mm, TİP 6 kemik fermuar 7.80-7.90 mm ve TİP 9 8.50-8.60 mm genişliğinde kemik fermuar modelleri bulunmaktadır. Bu fermuar dişli genişlikleri fermuarın dikileceği ürün grubunun yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Kemik Fermuar Modelleri

Kemik fermuar modelleri sınıflandırılırken ayrıca kürsör yapısına göre de ayrıştırılmaktadır. Kemik fermuarlar kürsör yapısına göre dipli kemik fermuar, separe kemik fermuar ve kombi kemik fermuar olarak üç ayrı modele ayrılmaktadır. Dipli kemik fermuar modelleri de yine kendi içerisinde tek kürsörlü dipli kemik fermuar ve çift kürsörlü dipli kemik fermuar olarak iki ayrı modele ayrılmaktadır. Bu fermuar yapısında yer alan çift kürsörlü dipli kemik fermuarlar ise O tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar ve X tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar olmak üzere sınıflandırılmaktadır.

Kemik fermuarların kürsör yapısına göre sınıflandırılmasında bazı temel ayrımlar ve farklılıklar vardır. Tek kürsörlü dipli kemik fermuarlarda fermuarın alt kısmında bir durdurucu yer almaktadır. Fermuar altta yer alan bu durdurucu ile birleşmektedir. Fermuar açma ve kapama işlemi de tek bir kürsör ile yapılmaktadır. O tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar modelleri ise iki adet kürsöre sahip olmaktadır. Bu modelde fermuar kapatıldığı zaman fermuarda yer alan iki kürsör kafa kafaya doğru gelmektedir. X tipi çift kürsörlü kemik fermuar modellerinde de iki adet kürsör bulunmaktadır. Ancak bu modelde fermuar açıldığında kürsörler bu sefer sırt sırda gelmektedir. Fermuar açıldığında ise kürsörler iki ayrı uçta yer almaktadır. Separe kemik fermuar modelleri yapı itibariyle tek tarafı açılmaktadır. Separe fermuarlar tek bir kürsörden oluşmaktadır. Kombi kemik fermuarlar ise fermuar şeridinin tamamen birbirinden ayrılabildiği bir yapıya sahiptir. Kombi kemik fermuar modelleri çift kürsöre sahip olmaktadır.

Kemik fermuar modelleri ürün yelpazesi içerisinde K3 dipli fermuar, K3 separe fermuar, K3 O tip fermuar, K3 kombi fermuar, K6 separe fermuar, K10 dipli fermuar, K10 separe fermuar ve K10 kombi fermuar modelleri yer almaktadır. Kemik fermuar modellerinden istediğiniz adet sayısını toptan fermuar satış yöntemi ile online olarak hızlı ve güvenilir bir şekilde Fermuar.com sitesinden astın alabilirsiniz.

Kemik Fermuar Çeşitleri

K3 Dipli Kemik Fermuar

K3 Dipli Kemik Fermuar

K6 Dipli Kemik Fermuar
K6 Dipli Kemik Fermuar
K9 Dipli Kemik Fermuar
K9 Dipli Kemik Fermuar
K9 Kombi Kemik Fermuar
K9 Kombi Kemik Fermuar
K3 Separe Kemik Fermuar
K3 Separe Kemik Fermuar
K6 Separe Kemik Fermuar
K6 Separe Kemik Fermuar
K3 O Tip Kemik Fermuar
K3 O Tip Kemik Fermuar
K3 Kombi Kemik Fermuar
K3 Kombi Kemik Fermuar
K9 Separe Kemik Fermuar
K9 Separe Kemik Fermuar