banner

Metal Fermuar Modelleri

Metal Fermuar Modelleri

Metal fermuar, dişleri farklı metal ham maddelerinden üretilen şerit, diş, kürsör, elcik, üst stop ve alt stop fermuar bileşenlerinden meydana gelen bir fermuar modelidir. Fermuarın kendi içerisinde metal fermuar, kemik fermuar ve naylon fermuar gibi farklı modellere ayrıldığı gibi metal fermuarda kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Metal fermuar modelleri sınıflandırılırken genel olarak metal fermuarın dişli ham maddesine, kürsörüne, fermuar dişlerinin kalınlığına göre çeşitlendirilmektedir.

Metal fermuar modelleri içerisinde fermuar dişlerinin yapıldığı ham maddeye göre sınıflandırma yapıldığında; pirinç metal fermuar, pirinç oksit metal fermuar, pirinç kalay metal fermuar, alpaka metal fermuar, alpaka nikel oksit metal fermuar, bakır metal fermuar ve alüminyum metal fermuar gibi farklı çeşitler karşımıza çıkmaktadır. Hazır giyim sektörü ve aksesuar sektörü içerisinde yaygın olarak kullanılmakta olan metal fermuar modelleri dişli yapısı sert ve dayanıklı olan fermuarlardır. Kot pantolon fermuarları, bot, çizme ve ayakkabı fermuarları, çanta fermuarları için metal fermuar modelleri kullanılmaktadır.

Metal fermuar modelleri sınıflandırılırken ayrım yapılan özelliklerden biri de metal fermuarların diş genişliğidir. Metal fermuarlar içerisinde TİP 2 metal fermuar 3.50-3.60 mm, TİP 4 metal fermuar 4.45-4.55 mm, TİP 5 metal fermuar 5.80-6.00 mm, TİP 8 metal fermuar 8.10-8.20 mm ve TİP 10 metal fermuar 8.50-8.60 mm dişli genişliğine sahip modeller yer almaktadır. Dişli genişliğine göre metal fermuar modelleri tercih edilirken hem dikilecek olan ürüne hem de şerit yapısına uygunluğuna dikkat edilmektedir.

Metal fermuar modelleri kendi içerisinde ayrıştırılırken kürsör yapısına göre de sınıflandırılmaktadır. Kürsör yapısına göre metal fermuar çeşitleri genel olarak dipli metal fermuar, separe metal fermuar ve kombi metal fermuar modelleri olarak üçe ayrılmaktadır. Dipli metal fermuarlar ise tek kürsörlü dipli metal fermuarlar ve çift kürsörlü dipli metal fermuarlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca çift kürsörlü dipli metal fermuarlar da yine kendi arasında O tipi çift kürsörlü dipli metal fermuar ve X tipi çift kürsörlü dipli metal fermuar olarak iki ayrı modele sahiptir. Metal fermuar kürsörleri ise şu özelliklere göre farklılık göstermektedir:

Tek kürsörlü dipli metal fermuar modellerinde fermuar alt kısımda bir durdurucu ile birleşmektedir ve tek bir kürsör fermuarı açıp, kapatmaktadır. O tipi çift kürsörlü dipli metal fermuarlarda iki adet kürsör bulunmaktadır ve fermuar kapatıldığında kürsörler kafa kafaya gelmektedir. X tipi çift kürsörlü metal fermuarlar ise iki adet kürsörden oluşmakta ve fermuar açıldığında kürsörler sırt sırda gelmekte, fermuar kapatıldığında kürsörler iki ayrı uçta birleşmektedir. Separe metal fermuarlarda tek tarafı açılır bir yapıdadır ve tek bir kürsöre sahiptir. Kombi metal fermuarlarda da fermuar şeritleri tamamen birbirinden ayrılabilir ve çift kürsöre sahip olan metal fermuar modelidir.

Metal fermuar modelleri arasında yer alan M4 dipli fermuar, M5 dipli fermuar, M8 dipli fermuar, M4 separe fermuar, M5 separe fermuar, M8 separe fermuar, M5 kombi fermuar ve M8 kombi fermuar çeşitlerini toptan fermuar satış ile uygun fiyatlara online fermuar satış sitesi Fermuar.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Metal Fermuar Çeşitleri

M4 Dipli Metal Fermuar
M4 Dipli Metal Fermuar
M5 Dipli Metal Fermuar
M5 Dipli Metal Fermuar
M8 Dipli Metal Fermuar
M8 Dipli Metal Fermuar
M4 Separe Kemik Fermuar
M4 Separe Kemik Fermuar
M5 Separe Metal Fermuar
M5 Separe Metal Fermuar
M8 Separe Metal Fermuar
M8 Separe Metal Fermuar
M8 Kombi Metal Fermuar
M8 Kombi Metal Fermuar