banner

Deniz Araçlarında Kullanılan Paslanmaz Fermuar Modelleri

Deniz Araçlarında Kullanılan Paslanmaz Fermuar Modelleri

Deniz Araçlarında  Kullanılan Paslanmaz Fermuar Modelleri

Deniz araçlarınızda kullandığınız malzemelerde kullandığınız fermuarlarda nelere dikkat edersiniz? Bozulan fermuar için ne yapmalısınız? Tekne, yat gibi deniz araçlarında kullanılan branda, yelkenli gibi malzemeler üzerinde fermuar bulunur. Bu fermuarlar sürekli olarak su ile temas ettiği için kısa sürede paslanma veya bozulma yapabilir. Bunun için alırken veya fermuarı değiştirirken paslanmaz fermuar olmasına dikkat etmelisiniz.

Yelkenli Teknelerde Kullanılacak Fermuar Çeşitleri

Yelkenli teknelerde yelken her zaman kullanılmamaktadır. Gerektiği durumlarda kılıfından çıkarılarak bağlamaları yapılır. Yelkenli fermuarı olarak genellikle kalın kemik fermuar kullanılmaktadır. Kalın dişli, elcik ve kürsörlerin paslanmaz malzemeden yapılmasına dikkat edilmelidir.

Yelkenli Fermuar Modelinin Kullanım Alanlarından Bir Örnek;

Yelken Kılıfında Kullanabileceğiniz Fermuar Çeşidine Bir Örnek;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tip 9 Separe Kemik Fermuar   Tip 9 Dipli Kemik Fermuar

Kalın dişli K9 kemik fermuar dayanıklı diş yapısıyla bozulmalara karşı dayanıklıdır. Yelken kılıfının kumaşının sert olmasından dolayı güçlü fermuara ihtiyaç vardır. Bunun için Tip 9 separe kemik fermuar veya Tip 9 dipli kemik fermuarı tercih edebilirsiniz. Ayrıca kürsör ve elcik seçiminizde antipas özellikli modellerden tercih yapmanız gereklidir.

Sandal ve Balıkçı Teknelerinin İhtiyacı Olan Fermuar Modelleri

Sandallarda yastık minder gibi oturma alanlarının yanı sıra güneşten veya rüzgardan koruma amacıyla kullandığınız brandalar içinde fermuar ihtiyaçlarınız olacaktır.  Branda fermuarı olarak yine kemik fermuar modellerinden kalın dişli fermuar çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Tekne minderleri ve koltukları için kullanacağınız fermuar ise genellikle naylon fermuarlar arasından su geçirmez özelliğe sahip fermuarları tercih etmelisiniz. Çünkü teknede kullanılacak olan minder ve diğer malzemeler su geçirmez kumaştan yapılmış olacaktır.

Teknede Kullanabileceğiniz Fermuar Çeşitlerine Bakacak Olursak;

Yat ve Tekne Brandaları için Fermuar;

Yelken kılıfları için önermiş olduğumuz Tip 9 separe kemik fermuar veya Tip 9 dipli kemik fermuar modellerini brandalar içinde tercih edebilirsiniz.

Minder ve koltuk kılıfları için Fermuar;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minder kılıfları ve koltuk kılıfları için su geçirmez fermuar modellerinden ince dişli fermuarları kullanabilirsiniz.

Su itici fermuar modellerini incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

Fermuar.com sitesi üzerinden denizcilik ürünleriniz ile ilgili ihtiyacınız olan fermuarları dilerseniz toptan dilerseniz de perakende olarak satın alabilirsiniz. Metre işi fermuar satışı yapan Fermuar.com’dan dilediğiniz uzunlukta fermuar alabilirsiniz.